Vakbijeenkomsten /

Amstel Gooi en Vecht, Waterbeheer en meer

De waterschappen komen voor een steeds grotere opgave te staan. Zware regenval en langdurige droogte zorgen ervoor dat zowel in de stad als in het buitengebied er aanpassingen moeten worden gedaan aan de inrichting en het gebruik van de ruimte en de waterschappen met soms innovatieve en soms ook  impopulaire ingrepen het waterpeil “precies goed” moeten houden. Maar wie gaat dat bepalen? En wie gaat het betalen?

We beginnen deze middag over waterbeheer bij het Gemaal Zeeburg. Janneke Klein, Adviseur Boezemsystemen bij het waterschap Amstel Gooi en Vecht (AGV) vertelt over de uitdagingen 

waar het waterschap voor staat met sprekende praktijkvoorbeelden van deze droge zomer. Maar ook de piekbuien die leiden tot wateroverlast. Daarbij speelt dit gemaal een belangrijke rol. Ze geeft ons dan ook een rondleiding in het gemaal.

We fietsen naar Science Park (dus voor wie geen fiets heeft in Amsterdam, pak een OV fiets op station Muiderpoort of CS mee) en stoppen onderweg een paar keer om te kijken naar bijzonderheden in het landschap die ons vertellen over het verleden en het heden van waterbeheer in dit gebied. Eenmaal op Science Park krijgen we van Mark Bokhorst van de VU-opleiding “Aarde, Economie en Duurzaamheid” een interactieve lezing over de bredere context van waterbeheer in Nederland en welke dimensies daar op welke manier allemaal een rol in spelen. 

Na een maaltijd hebben gaat Mark Bokhorst nog even door en doet ons suggesties aan de hand van veldwerk dat je met je leerlingen kunt doen. We sluiten af met een rondje praktische tips voor kort en langere lesinhoud. Dus als je zelf wat leuks op de plank hebt liggen, dan nodigen we je van harte uit dat te delen.

Programma

14.15 – 14.30 uur  Inloop bij Gemaal Zeeburg

14.30 – 16.00 uur Rondleiding met uitleg in het Gemaal

16. 00 – 16.30 uur Fietsexcursie naar Science Park met een aantal stops onderweg voor uitleg “in het veld”

16.30 – 16.45 uur Inloop op Science Park met koffie en thee

16.15 – 17.30 uur Lezing van Mark Bokhorst over waterbeheer in Nederland in een veranderend klimaat

17.30 – 18.00 uur  Gezamenlijk eten op Science Park

18.00 – 19.15 uur Vervolg presentatie Mark Bokhorst en veldwerkideeën delen

19.15 uur Einde

Aanmelden