Vakbijeenkomsten /

Pi-dag op de VU

Op Pi-dag zijn wiskundedocenten welkom op de VU voor een stukje insPIratie. Naast een lezing over topologie is er ook aandacht voor een bijzondere vorm om wiskunde te toetsen. Bovendien vindt diezelfde middag op de VU de tweede ronde van de wiskunde olymPIade voor leerlingen plaats en is er gelegenheid om de opgaven met elkaar te bekijken.

Programma

12.30   Inloop en lunch

13.45   Lezing van Thomas Rot

Een stuk touw heeft twee uiteinden, behalve als het touw een lus vormt dan heeft het geen uiteinden. In beide gevallen is het aantal uiteinden even. Deze simpele observatie heeft verstrekkende gevolgen in de wiskunde en daarbuiten. Bijvoorbeeld:

– Het geeft een makkelijk criterium of je uit een doolhof kunt ontsnappen
– Kaartlezen is altijd mogelijk
– Op elk moment is er ergens op aarde een cycloon

In deze lezing bespreken we een aantal van deze toepassingen en gaan we in op de wiskundige achtergrond van de stelling dat een touw een even aantal uiteinden heeft.

14:30   Pauze

14.45   Lezing van Ronen Brilleslijper

Alternatieve toetsvormen in het wiskundeonderwijs.

Een zogenaamd 2-stage tentamen werkt als volgt:

– Studenten krijgen eerst een regulier tentamen, dat ze individueel maken.

– Wanneer iedereen zijn tentamen heeft ingeleverd, worden de studenten in willekeurige groepjes ingedeeld.

– In deze groepjes krijgen de studenten opnieuw een tentamen. Ze mogen per groepje slechts 1 antwoord inleveren.

Tijdens deze lezing wordt uitleg gegeven over 2-stage tentamens en ervaringen hiermee die hiermee zijn opgedaan bij een wiskundevak. Vervolgens kunnen spreker en deelnemers met elkaar in gesprek gaan over andere toetsvormen die interessant zouden kunnen zijn voor het wiskundeonderwijs.

15.30   Drankje + bekijken opgaven tweede ronde wiskundeolympiade

16.00   Afsluiting

Aanmelden